09197207220

info@vaj.ir

آبسرد يکي از شهرهاي خوش آب و هواي استان تهران در کشور پهناور ايران است. اين شهر در بخش مرکزي شهرستان دماوند در فاصله ۶۵ کيلومتري شهر تهران و در فاصله ۵ کيلومتري جنوب جاده هراز و ميان دو شهر دماوند و فیروزکوه  قرار دارد. آبسرد مرکز دهستان جمع‌آبرود است. دو کوه اصلي اطراف آبسرد عبارت‌اند از زرين‌کوه و کوه قوچ می باشد.
شهرستان دماوند يکي از کهن ترين و قديمي ترين بخشهاي ايران است که در تاريخ روايي ايران بنياد آن را به کيومرث نسبت مي دهند . آثار و شواهد بدست آمده حاکي از حضور انسان از کهن ترين دوران حيات بشر در اين سرزمين است  و به عنوان يک اثر ملي در فهرست آثار ملي ايران به شماره ۵۶ به ثبت رسيده است.
روستاهاي دهستان جمع آبرود که مرکز آن شهر آبسرد مي باشد، شامل سي روستا است که مهمترين آنان عبارتند از: زان، مرانک، دوآب، بيدک، اهران، کوهان، اتابک اوليا، اتابک شمس، تاسکين و آيينه ورزان.
سرزمين دماوند به واسطه کوه دماوند در تاريخ روايي ايران به حوزه  اسطوره تعلق يافته است . بدين ترتيب کوه مقدس و مينوي دماوند که صحنه ي شماري از رويدادهاي اساطيري و افسانه اي است به يکباره آيين و اسطوره و تاريخ را در مي نوردد و خود مبدل به نمادي يگانه مي شود و شهرت و آوازه خود را به سرزميني مي دهد که از لحاظ داشتن آب و هواي خوب زمين حاصلخيز و موقعيت عالي  سوق الجيشي و نظامي بين مازندران و فلات مرکزي در طول تاريخ اهميت بسياري يافته است.
تاريخ و آثار تاريخي شهر دماوند که قدمت آن به دوره بعد از اسلام مي رسد مانند بناي با شکوه و زيباي برج شبلي / امامزاده عبدالله و عبيد الله / امامزاده عبدالله و امامزاده شمس الدين محمد و ساير آثار تاريخي اين سرزمين نشان از اهميت آن در دوره بعد از اسلام دارد.
وجود منابع غني آبهاي زير زميني و صدها نهر و چشمه هاي گواراي آب شيرين و رودخانه دايمي دليچاي و تار رود، درياچه تاروهوير، چشمه معدني تيزآب، آب معدني دماوند، آب معدني چشمه اعلاء در سطح حوزه  دماوند، موجب رونق روز افزون کشاورزي و گسترش باغات ميوه هايي نظير سيب، گلابي، گيلاس، آلبالو و … و محصولاتي نظير سيب زميني، گندم ، جو ، لوبيا و انواع سيفي جات و پرورش گل شده است و علاوه بر موارد ياد شده پرورش زنبور عسل و پرداختن به امور دامداري از مشاغل رايج متداول و پر رونق در ميان مردمان اين نواحي بشمار مي رود .همچنين وجود ييلاقات سرسبز و خوش آب و هوا ،دره هاي زيبا و دلفريب، قلل سفيد دامن سبز، دشتهاي غرق لاله ميان کوهها ،چشمه هاي گواراي آب معدني ،زمينهاي حاصلخيز، هواي پاک و لطيف و حياتبخش و وجود باغاتي با شاخه هاي درهم تنيده و پر ميوه و سايه هاي بهم پيوسته و نهرهاي روان همگي شرايطي را در اين اقليم فراهم آورده که آنرا به سرزميني استثنايي و رويايي تبديل کرده است که هميشه بعنوان اولين حوزه تفرجگاهي استان تهران محسوب  شده است.
جاذبه هاي ورزشي آن نيز از قبيل پيست اسکي آبعلي و تله کابین، ارتفاعات امامزاده هاشم، که براي پرواز کايت و چتربازي بسيار مناسب است و  هر ساله تعداد زيادي از توريستهاي خارجي و داخلي را جذب خود مي نمايد. در آبسرد نيازي به پيست اسکي مصنوعي نيست زيرا امکان لذت بردن از اسکي بازي را در کوه هاي طبيـــــــــعي آن وجود دارد.
آبسرد و توابع آن بيست و پنج هزار نفر جمعيت دارد. آبسرد به علت نزديکي به تهران و دارا بودن آب و هواي کوهستاني از سال ۱۳۷۵ به يکي از مناطق ييلاقي و باغ شهر تبديل شده است. باغ شهر يکي از مصوبات مهم شوراي شهر آبسرد مي باشد. زمين هاي آبسرد ۳۲۶۰ هکتار است که ۱۲۶۰ هکتار آن مسکوني و  ۲۲۰۰ هکتار (فاز يک و دو)  آن به باغ شهر تقسيم شده است.
طرح هاي آتي کشاورزي در شهر آبسرد، شامل تاسيس شهرکهاي گلخانه اي، طرح هاي زراعي و باغي، مجتمع هاي دامپروري و شيلاتي و ايجاد فضاي سبز و جنگلکاري مي باشد.
يکي از پارک هاي نمونه در خاور ميانه (پارک الغدير) می باشد که قرار است در شهر توریستی آبسرد احداث گردد و همينطور طرح انتقال آب از درياچه تار به هومند از طرح هاي مهم  در اين منطقه است.
از صادرات مهم اين منطقه که از هنر مردمان آن ناشي مي گردد صنايع دستي مانند منبت کاري چوب، معرق، سفالگري، تذهيب و مينياتور، نقاشي روي پارچه، گليم و جاجيم، تابلوفرش و سوزن دوزي است که سالانه نمايشگاههايي براي اين موضوع در شهر آبسرد برگزار مي شود و اين محصولات به کشورهاي اروپايي، کانادا و کشورهاي همسايه ايران صادر مي گردد.
آب و هواي کوهستاني، سکوت و آرامش کامل، زيبايي باغ ها و درختان که در هر فصل طنازي خاص خود را دارد. يکي از آرزوهاي شهرنشينان مي باشد که مي توانند با حداقل هزينه، نسبت به مکان هــــاي ديگر در داخل يا خارج از کشور به آن دست پيدا نمايند.
صداي پرندگان، نسيم هواي کوهستاني در سحر، منظره کوه هاي به فلک کشيده، چون کوه دماوند، هر بيننده اي را مجذوب خود مي نمايد. اين منطقه جذابيت خاصی براي توريست ها و ايرانيان مقيم خارج از کشور خصوصا کشورهاي حوزه خليج فارس مي تواند داشته باشد. چرا سرمايه هاي کشور مي بايست در کشورهايي سرمایه گذاری شود، که آب  هوا و زمین مناسبی ندارند؟!
لذا خريد زمين در اين بهشت ايران زمين توصيه مي شود. خريد زمين در آبسرد براي متقاضيان يکي از انتخاب هاي بسيار خوب و مناسب مي باشد که هر خريدار را مي تواند به محيطي آرام سوق دهد. فروش اراضي در آبسرد که به صورت زراعي، باغ و ويلا مي باشد که با سندهاي معتبر و محضري در دفترخانه هاي رسمي انجام مي گيرد.
جهت بهتر شناختن زمين هاي آبسرد که بتوان، جهت خريد در آن اقدام نمود،مي توان زمين هاي هومند آبسرد را به سه فاز يا سه مثلثي تقسيم نمود. درمثلثي اول حدود دو هزار ويلا به اندازه و شکلهاي مختلف با سلايق متفاوت ساخته شده است. اين منطقه که به عنوان باغ شهر يا منطقه سبز معروف است، يکي از مناطق زيبا و آرامي است که مي تواند شهرنشينان خسته را که از شلوغي خيابان ها و انواع آلودگيها به تنگ آمده اند با يک اقامت آخر هفته يا حتي چند ساعته آرامش بخشد. در اين مناطق انسان همه ناراحتيها انتخاب شده است که با توجه به مزيتهاي منطقه هر روز از آن بيشتر خواهيد شنيد.
فاز یک این مجموعه، حد فاصل جنوب جاده فیروزکوه، شمال جاده قدیم آبسرد و غرب بلوار اصلی آبسرد می باشد. در این فاز حدود ۲۰۰۰ ویلا ساخته شده و در حال بهره برداری است.
فازدو، حد فاصل جنوب جاده قدیم آبسرد، شمال جاده صالح آباد، غرب جاده منابع طبیعی (اردوگاه) و قسمتی از جاده اتابک علیا می باشد و فاز ۳ که خود به دو قسمت زمینهای همند مرانک و همند اهران تقسیم بندی می شود، حدفاصل جنوب جاده صالح آباد، شرق جاده وادان و غرب جاده اتابک سفلی می باشد.
فاصله قیمت زمینهای این منطقه از قرار متری،۷۰۰۰۰۰ ريال تا ۴۰۰۰۰۰۰ ريال می باشد.
در فاز ۱ قیمتها بین متری ۱۸۰۰۰۰۰ ريال تا۴۰۰۰۰۰۰ ريال، در فاز ۲ قیمتها بین متری ۱۰۰۰۰۰۰ ريال تا ۲۰۰۰۰۰۰ ريال و در فاز ۳ قیمتها بین متری   ۷۰۰۰۰۰ ريال تا ۱۵۰۰۰۰۰ ،ريال می باشد.
دو فاز ۱ و۲ این منطقه در محدوده شهرداری آبسرد و فاز ۳ در محدوده بخشداری هومند می باشد.
امکانات زمینهای منطقه آبسرد آب سهمیه ای، برق و تلفن(فاز یک در حال گاز کشی و بعضی از نقاط که نزدیک محدوده شهری است، گاز وآب شهری نیز دارد) می باشد.
این منطقه از نظر آبهای زیر زمینی یکی از غنی ترین و سالمترین منابع را در سطح کشور داراست. در این منطقه بیش از ۳۶۰ حلقه چاه حفر گردیده که آب رسانی به زمینهای این منطقه را به عهده دارند.
با توجه به فعالیتهای عمرانی که در منطقه صورت گرفته از قبیل:
۱) احداث بزگراه که خیابان دماوند تهران را به شهر دماوند متصل می کند.
۲)  طرح احداث متروی گیلاوند که فاز اول آن تا شهر جدید پردیس در آینده نزدیک افتتا ح می گردد.
۳) احداث دانشگاه آزاد اسلامی واحد آبسرد.
۴) طرح پارک نمونه الغدیر (بزرگترین پارک خاورمیانه) در شهر آبسرد.
۵) طرح تعریض جاده قدیم آبسرد و باز سازی بلوار اصلی آبسرد.
و صدها طرح دیگر که در این منطقه در حال بررسی است، امید آن می رود که این منطقه در چند سال آینده یکی از قطبهای توریستی اطراف تهران گردد و همچنین رشد روز افزون فعالیت های مختلف در این منطقه نوید بخش آینده ای درخشان برای این بهشت گمشده ایران زمین می باشد.

.

31 نظر

 1. نوشته شده توسط hesam در خرداد ۱۴, ۱۳۹۴ - ۸:۰۵ ب.ظ

  سلام
  من یه زمین با چشمه شخصی می خواستم اگر در روستا یا دور افتاده باشه مهم نیست

  پاسخ دادن

  • نوشته شده توسط مرتضی مدق در آبان ۱۶, ۱۳۹۴ - ۷:۳۷ ب.ظ

   سلام
   آبسرد چشمه نداره ولی هر زمین از چاه مشترک عمیق سهم آب داره. البته یه سرس زمین هست که چاه آب شخصی داره البته متراژ بالایی دارن معمولا اینطور زمینها. شما حدود متراژ و حدود بودجه تون و بفرمایید بهتر راهنماییتون کنم. با این شماره ۰۹۱۲۳۴۷۰۳۸۱ تماس هم می تونید داشته باشید.
   مرتضی مدق

   پاسخ دادن

 2. نوشته شده توسط كنانى در بهمن ۲, ۱۳۹۴ - ۵:۵۵ ق.ظ

  سلام من يك منزل اجاره اى كوچك مىخواستم كمترين مبلغ براى اجاره چقدر است

  پاسخ دادن

  • نوشته شده توسط مرتضی مدق در اسفند ۲۵, ۱۳۹۴ - ۷:۳۷ ب.ظ

   مجموعه واج بیشتر فعالیتش در خصوص خرید و فروش زمین و باغ و ویلا و ساخت وساز می باشد و در مورد اجاره به بنگاههای بومی منطقه مراجعه فرمایید.

   پاسخ دادن

 3. نوشته شده توسط صادق در بهمن ۲۱, ۱۳۹۴ - ۸:۲۹ ب.ظ

  با بودجه ۱۰۰ ملیون زمین در شهر ابسرد با حداقل ۱۰۰۰ متر زمین موجود است ؟

  پاسخ دادن

  • نوشته شده توسط مرتضی مدق در اسفند ۲۵, ۱۳۹۴ - ۷:۲۶ ب.ظ

   سلام بله در قسمت فاز دو و فاز ۳ امکان خرید ممکنه و همینطور اطراف آبسرد. در صورت امکان به کانال تلگرام واج vajco@ مراجعه و موارد زمینها و باغهارا ملاحضه فرمایید.

   پاسخ دادن

 4. نوشته شده توسط آرين در بهمن ۲۶, ۱۳۹۴ - ۸:۳۶ ق.ظ

  سلام
  دنبال يه ويلا تو منطقه ابسرد هستم به متراژ ۳۰۰ متر
  لطفا راهنمايي كنيد .
  ممنون

  پاسخ دادن

  • نوشته شده توسط مرتضی مدق در اسفند ۲۵, ۱۳۹۴ - ۷:۲۹ ب.ظ

   سلام در خود آبسرد این متراژ موجود نیست ولی اطراف آبسرد مثل آیینه ورزان و کیلان و… که کاربری آنها مسکونی می باشد از ۲۰۰ متر به بالا موجود است.
   در صورت امکان به کانال ما سر بزنید vajco@ یا با شماره ۰۹۱۲۳۴۷۰۳۸۱ تماس بگیرید.
   admin: @mortezamodegh

   پاسخ دادن

 5. نوشته شده توسط هادی در فروردین ۳, ۱۳۹۵ - ۵:۱۵ ب.ظ

  با سلام
  تو محدوده آبسرد، کوی پزشکان زمین با شرایط فروش اقساطی هم وجود داره؟
  با تشکر

  پاسخ دادن

  • نوشته شده توسط مرتضی مدق در تیر ۱, ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۰ ق.ظ

   بله چند مورد خوب موجوده لطفا با تلفنهای سایت هماهنگ باشید

   پاسخ دادن

 6. نوشته شده توسط مهدی در فروردین ۲۳, ۱۳۹۵ - ۵:۰۶ ب.ظ

  سلام .
  میخواستم ازتون در مورد خرید زمین در منطقه گرمابسر راهنمایی بگیرم.
  بنظر شما جای پیشرفت داره و منطقه خوبی است؟
  مرسی از بابت سایت و کانالتون

  پاسخ دادن

  • نوشته شده توسط مرتضی مدق در تیر ۱, ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۵ ق.ظ

   سلام و عرض ادب
   زیاذ توصیه به خرید ملک در آن منطقه نمی کنم.

   پاسخ دادن

 7. نوشته شده توسط امیر در اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۵ - ۷:۴۶ ب.ظ

  با سلام
  میخاستم بدونم امکان خرید زمین یا ملک قسطی هم وجود دارد؟
  مهم نیست خود ابسرد باشد یا روستاهای اطراف

  پاسخ دادن

  • نوشته شده توسط مرتضی مدق در تیر ۱, ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۱ ق.ظ

   سلام بله بعضی از موارد امکانش هست.

   پاسخ دادن

 8. نوشته شده توسط lohras در اردیبهشت ۱۷, ۱۳۹۵ - ۱:۵۹ ب.ظ

  سلام، اگر باغچه تا هزارمتر با بنایی حدود ۵۰ متر در کیلان آبسرد وجود دارد تا ۲۰۰میلیون خریدار هستم. در ضمن اگه معاوضه با آپارتمان در تهران باشد آمادگی وجود دارد

  پاسخ دادن

  • نوشته شده توسط مرتضی مدق در تیر ۱, ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۳ ق.ظ

   تعدادی موارد موجوده لطفا با تلفن های سایت تماس بگیرید و هماهنگ کنید

   پاسخ دادن

 9. نوشته شده توسط Farshad در خرداد ۲, ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۲ ق.ظ

  زمين حدود ١٠٠٠متر با جواز ساخت ويلا با سند چند ميباشد
  و لطفا راهنمايي كنيد در كدوم فاز ويو بهتري وجود داره و بهتره واسه سرمايه گذاري و ويلا سازي شخصي

  پاسخ دادن

  • نوشته شده توسط مرتضی مدق در تیر ۱, ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۴ ق.ظ

   لطفا وارد کانال و گروه واج بشوید اطلاعات کامل داخلش هست. اگر باز سوالی داشتید بفرمایید در خدمتم ۰۹۱۹۷۲۹۷۲۲۰

   پاسخ دادن

 10. نوشته شده توسط مجيد بزداني در خرداد ۶, ۱۳۹۵ - ۵:۳۵ ب.ظ

  سلام من نتونستموارد كانالتون بشم لطفاً منو ادد كنيد
  ۰۹۱۲۵۹۵۸۵۸۰

  پاسخ دادن

 11. نوشته شده توسط somi در خرداد ۲۶, ۱۳۹۵ - ۶:۴۹ ق.ظ

  باسلام و خسته نباشيد من يك قطعه زمين ۱۶۰ متري دارم وقصد فروش آن را دارم براي فروش چطور بايد اقدام كنم .

  پاسخ دادن

  • نوشته شده توسط مرتضی مدق در تیر ۱, ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۱ ق.ظ

   سلام لطفا با شماره ۰۹۱۹۷۲۰۷۲۲۰ تماس و هماهنگ کنید.

   پاسخ دادن

  • نوشته شده توسط مرتضی مدق در تیر ۱, ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۷ ق.ظ

   لطفا با تلفن ۰۹۱۹۷۲۰۷۲۲۰ هماهنگ کنید

   پاسخ دادن

 12. نوشته شده توسط مصطفی در تیر ۱۵, ۱۳۹۵ - ۸:۳۵ ب.ظ

  با سلام و احترام ،
  متقاضی خرید زمین سنددار ۶ دانگ یا اوقافی مشجر دارای آب و برق و بنای حدود ۷۰ متر مربع قابل استفاده (سکونت) در یکی از مناطق دماوند (ترجیحا آبسرد) هستم .
  لطفا تلفن یکی از مشاورین را در اختیار اینجانب قرار دهید
  توانائی خرید در بازه ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان
  چهارشنبه ۱۶ تیر ۹۵

  پاسخ دادن

  • نوشته شده توسط مرتضی مدق در بهمن ۲۳, ۱۳۹۵ - ۱:۰۵ ب.ظ

   سلام وقت بخیر، یه چند مورد هست البته بنا داخلش نیست ولی از نظر موقعیت، دسترسی، سند و… طبق نظر حضرتعالیست، لطفا جهت اطلاع از این موارد با شماره ۰۹۱۲۳۴۷۰۳۸۱ تماس یا به تلگرام این شماره پیام دهید.

   پاسخ دادن

 13. نوشته شده توسط سبزپوشان در مرداد ۳۰, ۱۳۹۵ - ۲:۱۶ ب.ظ

  باسلام ؛قطعه زمین کشاورزی در شهرک آینه ورزون بهمساحت حدود۵۰۰۰ متر برای خرید با پول نقدنیازمندم ممنون میشم اگه موجود دارید بامن تماس بگیرید . سبزپوشان ۰۹۳۵۱۰۴۷۵۵۸ و ۰۹۳۶۴۲۴۶۱۴۶

  پاسخ دادن

  • نوشته شده توسط مرتضی مدق در شهریور ۸, ۱۳۹۵ - ۹:۱۰ ب.ظ

   سلام در منطقه آینه ورزان به دلیل اینکه بیشترین قسمتهای آن داخل بافت هست و از ۲۰۰ متر به بالا اجازه ساخت می دهند برای مورد شما مقرون به صرفه نیست چون قیمنها بالاست. برای اطلاع بیشتر با شماره ۰۹۱۲۳۴۷۰۳۸۱ تماس بگیرید.

   پاسخ دادن

 14. نوشته شده توسط اسعدی در شهریور ۱۶, ۱۳۹۵ - ۷:۱۳ ق.ظ

  زمین ارزان در آبسرد چقدر باشد؟؟خواستم بدونم؟

  پاسخ دادن

  • نوشته شده توسط مرتضی مدق در بهمن ۲۳, ۱۳۹۵ - ۱:۰۲ ب.ظ

   سلام، بستگی به منطقه مورد نظرتون و متراژ زمین داره، در هر صورت تقریبا از متری ۵۰-۶۰ هزار تومان هست به بالا

   پاسخ دادن

 15. نوشته شده توسط توسلیان در بهمن ۹, ۱۳۹۵ - ۷:۳۶ ق.ظ

  با سلام و خسته نباشید
  من زمینی در منطقه فاز ۱ یا ۲ ابسرد دماوند با متراز حدود ۸۰۰ الی ۱۱۰۰ متر با شرایط حتی امکان نزدیک به جاده یا سر کوجه های اصلی . آب . برق . سند تک برگ یا شش دانگ . دور زمین محصور شده داری بر بیشتر با شرایط نقد و اقساط میخوام.
  لطفا حدود قیمت اعلام نمایید.
  با تشکر

  پاسخ دادن

  • نوشته شده توسط مرتضی مدق در بهمن ۲۳, ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۹ ب.ظ

   سلام، مواردی مختلف در فازهای آبسرد و همینطور اطراف آن با شرایط شما موجود است، لطفا جهت اطلاع از این موارد با شماره ۰۹۱۲۳۴۷۰۳۸۱ تماس یا به تلگرام این شماره پیام دهید.

   پاسخ دادن

ارسال پاسخ